SEKCJA SZACHOWA

Głównym założeniem działalności Sekcji Szachowej jest promowanie królewskiej gry, poprzez popularyzowanie jej wśród dzieci i dorosłych. W tym celu prowadzona jest zarówno nauka gry od podstaw, jak też szkolenia oraz turnieje dla początkujących i zaawansowanych.

W ramach Sekcji Szachowej działa również Klub Szachowy MAT Myślenice, którego zawodnicy biorą udział w rozgrywkach szachowych drużynowych i indywidualnych. Zawodnicy MAT-a odnoszą liczne sukcesy zarówno na arenach lokalnych jak i ogólnopolskiej. Drużyna MAT-a w obecnym sezonie awansowała do I Ligi Juniorów, a w jej składzie znajdują się m.in. wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski.

Do podstawowych zadań Sekcji należą:

  • prowadzenie przez doświadczonych instruktorów i szachistów cyklicznych zajęć dla dzieci i młodzieży
  • organizowanie turniejów szachowych na terenie powiatu myślenickiego
  • aranżowanie wyjazdów na turnieje szachowe
  • pomoc przy organizacji wyjazdów indywidualnych na zawody szachowe
  • wspieranie rodziców dzieci uzdolnionych szachowo
  • organizowanie zajęć szachowych w szkołach
  • prowadzenie Klubu Szachowego MAT Myślenice

W roku szkolnym 2021/2022 sekcja szachowa oferuje udział w szkoleniach szachowych w grupach ok. 8 osobowych, dobranych według wieku i poziomu szachowego. Każda z grup będzie miała 15 zajęć w semestrze. Długość zajęć dostosowana jest do wieku i umiejętności szachowych i wynosi od 30 do 90 min. Poszczególne grupy trenować będą w piątki w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu pomiędzy godziną 14:00 a 19:30.  Dokładne terminy zajęć zostaną ustalone po zakończeniu zapisów do Sekcji.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy – matmyslenice@wp.pl
w sprawach związanych z szachami – Małgorzata Jamrozik, tel. 607 808 466.

Zajęcia odbywają się w ramach ustalonych składek członkowskich -> Składki Członkowskie 2021/2022

Płatności można dokonać po pierwszych zajęciach, do dnia 2 października 2021 r.

Członkom opłacającym składki przysługują zwolnienia z opłat lub rabaty przy innych działaniach Stowarzyszenia (m.in. podczas turniejów: „Królewskie Rozgrywki, czyli spotkania szachowe z historią w tle”, „Mikołajkowy Turniej Szachowy”, „Spotkanie Szachowe na Myślenickim Rynku”, a także podczas warsztatów tematycznych, spotkań, obozów oraz półkolonii szachowych itd.).

Wszelkie informacje dotyczące działalności sekcji będą pojawiać się na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz na Facebooku.