W dniu 19 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach odbył się ostatni w tym roku szkolnym turniej w ramach Królewskich Rozgrywek – czyli Spotkań Szachowych z Historią w Tle. Cykliczne rozgrywki odbywały się od listopada 2017 r. sprawiając, że ich uczestnicy nie tylko systematycznie rozwijali swoje szachowe umiejętności, ale również coraz lepiej poznawali siebie nawzajem.
Niewątpliwym wyróżnikiem turnieju było jego poszerzenie o część historyczną – każdorazowo rozgrywki poprzedzały bowiem zajęcia historyczne. Podczas nich uczestnicy poznawali dzieje szachów, losy najlepszych graczy oraz ciekawostki i anegdoty z zakresu historii powszechnej. Dzięki temu spotkania stwarzały młodym szachistom możliwość nie tylko doskonalenia gry, ale poszerzenia swej humanistycznej wiedzy.
Regularność rozgrywek oraz prowadzony systematycznie ranking pozwoliły natomiast na wyłonienie laureatów, wyróżniających się nie tylko najlepszymi umiejętnościami szachowymi, ale także wytrwałością.

W kategorii młodszej (urodzeni w 2009 r. i młodsi) zwycięzcami zostali:

1. Pawlikowska Ewa – 20,5 pkt
2. Labranche Laura – 19,5 pkt
3. Żądło Jakub – 17,0 pkt

Natomiast w kategorii starszej (urodzenie w latach 2006-2008) najwięcej punktów uzyskali:

1. Mądrala Artur – 22,5 pkt
2. Suder Maciej – 20,0 pkt
3. Suder Zofia – 18,5 pkt

Podczas ostatniego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci wybrane przez siebie książki.
Wytrwałość. Roztropność. Umiejętność planowania. Ciągła chęć rozwoju. Czyż to nie cechy mistrzów? Z pewnością warto je pielęgnować – zwłaszcza w młodych, kształtujących swoje osobowości i charaktery, ludziach. Dlatego organizatorzy mają nadzieję, że już po wakacjach ruszy kolejna edycja Królewskich Rozgrywek.

zobacz zdjęcia – GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *